X
تبلیغات
زولا

بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه

سه‌شنبه 10 مرداد 1396 ساعت 10:28
میتوان گفت تور ترکیه با بهترین تفریحات و جاذبه های گردشگری که فوق العاده میباشد که پراز آرامش است که نباید از دست داد مراکز خرید عالی با بهترین قیمت ها و برند ها که نباید از دست داد
 

 قلعه روملی حصار:

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در ترکیه که بسیار جذاب میباشد  حتی قابل تصور نیست این قلعه در تنگه بسفر در ساحل «روملی» در شهر استانبول در بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج واقع شده ‌است و یکی از قلعه‌های مشهور کشور ترکیه است، بنای بسیار بزرگ و زیبا به شکل مستطیل، این قلعهٔ بسیار زیبا توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده‌است.

 ساحل پاتارا:


میتوان گفت بهترین ساحلی است که در طول عمر دیده اید یکی محبوب ترین و زیباترین که پراز آرامش ناب است که میتوان بسیار لذت برد از طولانی ترین سواحل شنی مدیترانه است که هیچ ساختمانی به جز یک کافی شاپ در امتداد آن دیده نمی شود. یک گونه در حال انقراض لاک پشت سرگنده در این منطقه تولیدمثل می کند. دهکده مجاور پاتارا زادگاه سنت نیکولاس، اسقف بیزانسی قرن چهاردهم بود که بعدها به افسانه بابانوئل بدل شد.
 پاموک کاله:

این شیب های پلکانی که یکی از زیباترین شیب ها میباشد که نباید از دست داد که حتی  قابل تصور نیست  توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است از ماده تراورتن هستند. تراورتن یک سنگ رسوبی است که از آب های معدنی چشمه های آب داغ رسوب می کند پاموک کاله که در زبان ترکی به معنای قصر پنبه ای است، چشم اندازی غیرواقعی در غرب ترکیه است که به خاطر شیب های پلکانی سفیدش معروف است. 

بدروم:

میتوان گفت یکی از بی نظیرترین سواحلی که نظیر ندارد این شهر با سواحل شنی و خیابان های پر از فروشگاه مجلل و رستوران های با کلاسش و غذاهای لذیذ خوشمزه که سالهاست که گردشگاه محبوب توریست ها در ترکیه است. نام باستانی آن هالی کارناسوس است و یکی از عجایب هفت گانه عهد باستان بوده است.
کوه نمرود:

میتوان گفت یکی از جاذبه های بسیار جداب که قابل تصور نیست بسیار جذاب و دیدنی در سال 62 قبل از میلاد، شاه آنتیوکوس اول، یک مقبره با مجسمه های عظیمی از خود، دو شیر، دو عقاب و خدایان یونانی و ایرانی مختلف در قله این کوه ساخت. از زمان ساخت این مقبره، سر این مجسمه ها از بالای کوه به پایین غلتیده و در این مکان پراکنده شده اند این کوه 2134 متر ارتفاع دارد و در جنوب شرقی ترکیه و در نزدیکی شهر آدی یامان واقع شده است.
 اولودنیز:

بهترین و جذاب ترین ساحل ناب به خاطر رنگ های آبی آن معروف است که بسیار زیبا و آرامش بخش که یکی از مناسب ترین ساحل های مدیترانه برای عکاسی است.

مسجد آبی:

بهترین جاذبه گردشگری ترکیه که نظیر ندارد مسجد سلطان احمد در استانبول با شش مناره و معماری کاملش از نمای بیرونی بسیار تأثیرگذار است. در حالیکه هنوز هم به عنوان مسجد از آن استفاده می شود، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در استانبول است. این مسجد بین سال های 1609 و 1616 ساخته شد و مانند بسیاری از مسجدهای دیگر، مقبره سازنده اش در داخل آن قرار دارد.


دودکش های پریان گورمه:

میتوان اشاره کرد یکی از محبوب ترین جاذبه های ترکیه که بسیار خاص میباشد کاپادوکیا به خاطر صخره های طبیعی عجیب و شگفت انگیز و میراث تاریخی منحصر بفرد خود معروف است. یکی از بهترین مکان ها برای دیدن این صخره های عجیب، روستای گورمه است که در میان مخروط های خاکسترهای آتشفشانی واقع شده است که به این مخروط ها، دودکش های پریان اطلاق می شود. این دودکش ها به علت فرسایش بادی و آبی دو لایه آتشفشانی مختلف به وجود آمده اند


 


منبع:

http://www.blogsky.com/blog/myblogs

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.