روستای نغندر مشهد

یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 ساعت 15:00

روستای نغندر مشهد

 

روستای نغندر یکی از ییلاقات مشهد است که دامنه کوه های شمالی بینالود و در میان یکی از چند دره محصور میان کوه ها واقع شده است. این روستا و در 10 کیلومتری طرقبه قرار دارد. این روستا منطقه ای است ییلاقی و سرسبز و زیبا و مصفا که به دلیل داشتن چشم اندازهای طبیعی ، به ویژه درتابستان مورد توجه مسافران تور مشهد و ساکنان مشهد است.
روستای نغندر مشهد

روستای نغندر مشهد

y-turkeythmbنغندر از توابع بخش طرقبه شهرستان طرقبه شاندیز در استان خراسان رضوی ایران است. نام قدیمی ان نوغان دره است. نغندر از واژه نوغان به معنای ابریشم گرفته شده است. به دلیل دارا بودن اقلیم مطبوع و آب و هوای مناسب محل استراحت خانواده‌های علاقه‌مند به گردشگری طبیعت و جاذبه های گردشگری مشهد است. در ارتفاعات این روستا نیز بقایای قلعه ای کهن  چشم می خورد.

روستای نغندر مشهد

روستای نغندر مشهد

yy-turkeythmbنقندر از معدود روستاهایی است که در سالهای اخیر از پیشرفت های زیادی برخوردار بوده از نظر فرهنگی -عمرانی و ورزشی-بویژه شعور سیاسی و ولایتمداری. جمعیت این روستا در سال 85، 815 نفر بوده است و تا سال ۱۳۹۰ به ۷۳۹ نفر کاهش یافته است. آب روستا از رودخانه تامین می شود. محصولات روستا غلات و بنشن می باشد و شغل اهالی آن زراعت و دامداری است. این روستا به دلیل اقلیم کوهستانی و دارا بودن درختان توت و پرورش کرم ابریشم از دیرباز در صنعت نخ ابریشم مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است.

روستای نغندر مشهد

روستای نغندر مشهد

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.