X
تبلیغات
زولا

پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه

دوشنبه 23 فروردین 1395 ساعت 16:00

پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه

 

تربت حیدریه در قدیم با نام “زاوه” شهرت داشته‌؛ پیشینه تاریخی تربت حیدریه به نام زاوه به دوران قبل از اسلام دوره اشکانیان بر میگرده و به مناسبت مقبره قطب الدین حیدر که از معاصران عطار و از صوفیان قرن ششم هجری بوده نام این شهرو تربت حیدریه خواندند. این شهر دیدنی های زیادی داره که باید وقت زیادی برای این مناظر بزارید یکی از این دیدنی ها ،پارک جنگلی پیشکوه نام داره.

 

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

پارک جنگلی پیشکوه

 

این پارک یکی از دیدنی های اطراف مشهد می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین پارکهای کشور نام گرفته و در دامنه ارتفاعات جنب شرقی تربت حیدریه واقع شده است .عملیات اجرایی این پارک در سال ۱۳۷۹ آغاز شده است حدود ۳۰۰ هکتار این زمین را درختان گرفته اند و حدود ۵۰ هکتار این پارک را استخر ،رستوران ،شهربازی کودکان و مزار شهدا تشکیل داده. این پارک دارای جایگاه خاصی در منطقه خراسان مرکزی و محور شرق کشور داره .

 

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه

 

وسعت پارک کوهستانی پیشکوه ۸۰۰ هکتار می باشدو در دامنه کوه سه قله مشرف به شهر و جاده گذر مسافران استان های جنوبی کشور به مشهد قرار دارد.پارک کوهستانی پیشکوه با چشم اندازهای طبیعی و داشتن مجموعه استخر و آبشار مصنوعی پارک سنگی،رستوران ،شهربازی کودکان جز مناطق گردشگری نمونه استان خراسان رضوی می باشد و همچنین کمپ ثامن برای استراحت و اطراق مسافرین تور مشهد و زائرین مشهدالرضا احداث شده است .منابع غنی آب و خاک و مناظر زیبا و موقعیت جغرافیایی از جمله دلایلی ست که باعث شده جزو منطقه نمونه معرفی شود و به دلیل قرار داشتن در دامنه کوه و اشراف داشتن به شهر تربیت حیدریه باعث شد جزو یکی از تفریحات در مشهد محسوب بشه .

 

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

پارک جنگلی پیشکوه

http://xn--pgbkfm8fnd.net/

پارک جنگلی پیشکوه

 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.